Úvodní stránka > Aktuality > CVIČENÍ „HRADBA 2016“ - VVP LIBAVÁ - ZAHÁJENÍ

CVIČENÍ „HRADBA 2016“ - VVP LIBAVÁ - ZAHÁJENÍ

 

Ve středu 6. dubna nastoupilo 29 vojáků pěší roty Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Karlovy Vary, aby mohli druhý den zahájit své první letošní cvičení ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá.

zahajeni_na kvv_kv_01 zahajeni_na kvv_kv_02 zahajeni_na kvv_kv_03

Dobrovolné vojáky přijel před jejich odjezdem pozdravit i hejtman Karlovarského kraje. „Jsem tu proto, abych vyjádřil podporu vojákům aktivní zálohy. V době, kdy sílí bezpečností riziko spojené s migrační krizí, je čím dál tím více potřeba služby aktivní zálohy. Řídíte se krásným heslem – čest, hrdost a vlastenectví. Rád bych vám proto poděkoval za to, co děláte, a popřál vám mnoho úspěchu při cvičení“ uvedl hejtman Martin Havel.

V současné době má pěší rota Krajského vojenského velitelství Karlovy Vary 43 vojáků. Plánovaný stav je však 150 osob. „Příčin nenaplněnosti pěší roty aktivní zálohy je několik. Je to jednak konzumní a pasivní způsob života, dále pak neochota zaměstnavatelů pouštět vojáky na cvičení a v neposlední řadě přísné požadavky na zdravotní stav,“ uvedl ředitel Krajského vojenského velitelství Karlovy Vary Jaroslav Kořínek.

Vzbudit zájem o institut aktivní zálohy se vojáci snaží prostřednictvím nejrůznějších náborových akcí. Pomoci by měla i novela branného zákona a zcela nový zákon o službě vojáků v záloze, kdy by se měla výrazně zvýšit roční odměna z 6 tisíc na 18 tisíc korun, snížit nároky na zdravotní způsobilost a zaměstnavatelům by se měla vyplácet finanční kompenzace.

zahajeni_na kvv_kv_05

Kontaktní osoba: praporčice Markéta Walterová, tisková a informační pracovnice Krajského vojenského velitelství Karlovy Vary, tel.: 973 349 424, 602 117 531, 604 288 490, kvv.karlovyvary@army.cz

Fotogalerie

Nahoru