Úvodní stránka > Aktuality > Záchranáři ovládli Rolavu

Záchranáři ovládli Rolavu

Záchranáři ovládli Rolavu

V sobotu dne 16. června 2018 zaplnili volno-časový areál Rolava v Karlových Varech zástupci nejen základních složek IZS, ale i další záchranáři včetně zástupců hasičského sboru z příhraničního Německa. Již 11. ročník Dne záchranářů, který pořádá asociace Záchranný kruh, nabídl představení a zároveň ukázky jednotlivých složek.        

Nedílnou součásti IZS je i Armáda ČR, kterou zde zastupovalo Krajské vojenské velitelství Karlovy Vary s příslušníky pěší roty aktivní zálohy spolu s rekrutačními pracovníky Agentury personalistiky. Součástí prezentace byla ukázka vojenské techniky 41. mechanizovaného praporu ze Žatce. Možnost prohlédnout si kolový obrněný transportér Pandur předvedený ve zdravotní verzi, vojenskou sanitku, Tatru 810 a zaskákat si na armádním skákacím hradu uvítali především návštěvníci z řad dětí. Další zajímavostí bylo rozestavění radiolokátoru 26. pluku velení a řízení z Křížence. Celou prezentaci Armády ČR podtrhl průlet letounů Jas 39 Gripen.

Návštěvníky nadchly i další jednotlivé ukázky. Velice zajímavá byla ukázka policejní hipologie, zásah u simulované havárie, ale i ukázka sebeobrany a práce se psy, kterou prezentovala Vězeňská služba.

Finální příprava před otevřením První návštěvníci Hlavní stan pod náporem návštěvníků
Luštění hádanek Skládání puzzles Návštěvníci nevynachali ani jedno stanoviště
AČR pod náporem návštěvníků Velký zájem o vojenské čepice Výklad a prohlídka Tatry
Zdravotnický Pandur jako skvělá prolézačka Vojenská technika zaujala nejen děti Skákací hrad pro ty nejmenší návštěvníky

Rolava byla zaplněna a nikomu se nechtělo domů. Závěrem organizátoři všem poděkovali a všechny pozvali na příští ročník, který se bude konat dne 15. června 2019.

 

Text a foto: prap. Bc. Iveta Vašková

 

 

Nahoru