Úvodní stránka > Aktuality > Představení Aktivní zálohy studentům Gymnázia Sokolov

Představení Aktivní zálohy studentům Gymnázia Sokolov

Vzbudit zájem mezi středoškoláky o institut aktivní zálohy přijeli vojáci z Krajského vojenského velitelství Karlovy Vary a příslušník aktivní zálohy svobodník Václav Kříž, vysokoškolský student mezinárodních vztahů, který slouží v pěší rotě aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Karlovy Vary spolu s jeho dvěma bratry již šestým rokem.

Ve čtvrtek 25. února se na půdě Gymnázia Sokolov v odpoledních hodinách sešlo několik tamních studentů, aby si vyslechli, co to vlastně aktivní záloha je, k čemu slouží, jaká je možnost stát se jejím příslušníkem a co to obnáší.

„Prezentace na středních školách v Karlovarském kraji pořádáme již druhým rokem, abychom zvýšili povědomí o aktivní záloze mezi mladými lidmi a zároveň jim nabídli možnost sloužit vlasti, aniž by se museli vzdát svého civilního povolání nebo dalšího studia. Pro aktivní zálohu jsou maturanti ideální cílovou skupinou. Po maturitě většinou splňují všechny podmínky pro vstup do aktivní zálohy a mají relativně dost času absolvovat 12-ti týdenní výcvik, než nastoupí na vysokou školu nebo do zaměstnání,“ uvedl ředitel Krajského vojenského velitelství Karlovy Vary plukovník Jaroslav Kořínek.

„Dalším z důvodů je naplnit počty naší pěší roty, které v současné době chybí kolem stovky dobrovolných vojáků,“ dodal plukovník Kořínek, který věří, že novela zákona o službě vojáků v záloze přiláká více zájemců o dobrovolnou službu v ozbrojených silách.

 

Fotogalerie

Nahoru