Úvodní stránka > Aktuality > Dětský den na Doupově si užily téměř tři stovky dětí

Dětský den na Doupově si užily téměř tři stovky dětí

Dětský den na Doupově si užily téměř tři stovky dětí

V úterý 31. května měly děti z několika základních škol Karlovarského, Ústeckého kraje a z mašťovského dětského domova příležitost strávit „svůj“ den s vojáky na střelnici Žďár ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště nedaleko Karlových Varů.

den_deti_2.jpg den_deti_3.jpg

Děti si tak mohly vyzkoušet zamířit z protiletadlového kompletu RBS-70, posedět v obrněném vozidle Pandur, se kterým se předvedli vojáci ze 41. mechanizovaného praporu ze Žatce nebo zalehnout zaodstřelovací pušku. Žákům se dále předvedli vojenští policisté, hasiči, zdravotníci a veterinář.

Největší potlesk sklidili vojáci ze 4. brigády rychlého nasazení s ukázkou bojového umění musado. Nadšení sdíleli i učitelé, kteří se s velkou radostí projeli Tatrou T-815 a vyzkoušeli si veterinární uspávací foukačku.

Nejčastější otázky na vojáky byly, kolik váží Pandur a jakou má spotřebu. A co se dětem líbilo nejvíce? „Nejlepší bylo držet v ruce pušku Bren, pistoli Phantom a ten granátomet, to byl opravdovej zážitek,“zhodnotil úterní výlet páťák Patrik Štětina z Oloví. 

Fotogalerie

Nahoru